Lídr v oblasti prémiových nemovitostí už od roku 1864

160 let po vašem bokuVše začalo tak, kdy se jeden mladý britský zahradník rozhodl, že zkusí své štěstí na Francouzské riviéře. Jmenoval se… John Taylor.

Poprvé přijel na slavnou Francouzskou riviéru ve svých 20 letech a souhra osudu jej už navždy spojila s vzestupem turistického ruchu na jihu Francie.

Šarm a krásu Cannes objevil v roce 1834 britský kancléř Lord Brougham. Jeho nadšení a vášeň pro tento krásný region vešly rychle ve známost po celé Británii a Cannes začalo lákat bohatou anglickou šlechtu.

Malá rybářská vesnice se rychle zalidnila a kolem ní se začaly objevovat impozantní, bohaté vily. Cannes tak začalo lákat nejbohatší kněží, z nichž nejzámožnějším byl Thomas Robinson Woolfield. Ten se velmi aktivně zapojil do tamního společenského dění a přispěl k výstavbě např. prvního anglikánského kostela.

Lord Brougham a Thomas Woolfield hráli významnou úlohu při propagaci regionu, avšak navzdory své snaze zůstali nadšenými amatéry. Potřebovali opravdového profesionála. O domy na vyhledávané Francouzské riviéře usilovalo rostoucí množství bohatých Angličanů, avšak prosperitu regionu zpomaloval nedostatek odborníků v tomto segmentu a prostředníků mezi prodejci nevyužívané půdy a zájemci o výjimečné nemovitosti.

Odstartoval hon na nejprestižnější nemovitosti. V roce 1854 Thomas Woolfield angažoval tehdy dvacetiletého Johna Taylora jako zahradníka ve své canneské rezidenci. A právě v této době se John Taylor začal stýkat s místní společenskou smetánkou.

Zkušenosti Johna Taylora začaly brzy začali využívat všichni, kteří si chtěli na Francouzské riviéře nalézt své místo, a díky svým schopnostem a šarmu se John Taylor rychle dostal na špičku v segmentu luxusních realit.

Jedinečný podnikatelský talent umožnil Johnu Taylorovi stát se průkopníkem v oboru, když si v roce 1864 ve věku pouhých 30 let založil svou první realitní kancelář.

Výborná pověst a neobyčejný úspěch mu zajistily jmenování britským vicekonzulem v Cannes a členem Královského Viktoriina řádu, a roku 1884 se proto stal… Sirem Johnem Taylorem.

Dva roky poté se Johnu Taylorovi přidala posila v osobě jeho syna Waltera a brzy nato se k nim připojil i Walterův syn Jack. Kancelář John Taylor spravovala mimořádné portfolio pro britskou, francouzskou a americkou šlechtu a politickou třídu, kam patřili mj. princ z Walesu, král Edward VII., francouzská královská rodina, Lord Brougham a William Gladstone.

Po 2. světové válce se vedení firmy ujala Johnova dcera Jacqueline se svým manželem Georgem Montagu a v Cannes představila ohromující plány výstavby.

Díky pověsti a bohaté historii a perfektnímu servisu přilákala společnost John Taylor členy společenské smetánky a zámožné celebrity, jako např. Elizabeth Taylor, Richarda Burtona, Gregoryho Pecka, Henryho Fondu, Eddieho Barclaye nebo Gianniho Agnelliho a mnoho dalších významných osobností.

Někteří z této společenské smetánky vlastní své nemovitosti na francouzské riviéře dodnes.

Mezinárodní rozměr

V 90. letech minulého století zakoupil společnost John Taylor Michel Pastor. Zachoval pozoruhodný odkaz společnosti a udržel při životě rodinnou tradici.V roce 2006 jmenoval svoji dceru Delphine Pastor prezidentkou celé skupiny.

Okolo roku 2002, kdy se konkurenci právě otvíral francouzský dražební trh, zakoupil podnikatel Nicolas Orlowski společnost Artcurial a rychle dostal na pozici předního francouzského aukčního domu, který se zaměřuje na více než 25 směrů v odvětví starožitností a umění.

Společnost Artcurial se rychle stala významným mezinárodním hráčem na trhu s uměním a v roce 2013 navázala partnerství se společností John Taylor.

V listopadu 2017 skupina Artcurial nakonec zakoupila celou společnost John Taylor od Delphine Pastor, která skupinu úspěšně vedla více než 10 let.

Tato transakce umožnila společnosti John Taylor rozšířit kompletní servis pro svou mezinárodní klientelu a prohloubit a akcelerovat příslušné synergie těchto dvou velmi úspěšných společností.

Okolo roku 2002, kdy se konkurenci právě otvíral francouzský dražební trh, zakoupil podnikatel Nicolas Orlowski společnost Artcurial a rychle dostal na pozici předního francouzského aukčního domu, který se zaměřuje na více než 25 směrů v odvětví starožitností a umění.