160 LET SPOLEČNÝCH PŘÍBĚHŮ O NEMOVITOSTECH

Od roku 1864 hrdě otevíráme dveře domů, které jsou symbolem trvalých pout, jež pěstujeme napříč generacemi. Zde je několik nejpamátnějších příběhů našeho domu.

ANGLICKÝ ZAHRADNÍK NA RIVIÉŘE

John Taylor se narodil v Suffolku ve Velké Británii a je mu pouhých 30 let, když si v Cannes otevírá svou první realitní kancelář. Riviéru objevil o deset let dříve, když si ho jako zahradníka najal sir Thomas R. Woolfield, bohatý anglický podnikatel, který ho požádal, aby zvelebil jeho canneské panství. Vytvářením zahrad vzácné krásy a velmi britské originality pro vyšší společnost své země původu navázal s těmito rodinami trvalé vazby. Jako jejich pravá ruka a důvěrník byl brzy požádán, aby jim našel ty nejkrásnější vily k pronájmu nebo koupi na pobřeží... až se z toho brzy stala jeho profese.

1864

SEZÓNA KORUNY

Ve druhé polovině 19. století se zdá, že se na Francouzské riviéře během "sezóny", která tehdy trvala od listopadu do května, schází veškerá evropská aristokracie. Inspirováni svými panovníky patří ruští a angličtí aristokraté k nejvášnivějším vyznavačům tohoto regionu. Seznam klientů Johna Taylora se podobá seznamu Kdo je kdo z vyšší společnosti - zejména pouta navázaná s britskou královskou rodinou přetrvají léta. Agentura však nenabízí této prestižní klientele pouze vysněné nemovitosti k pronájmu nebo koupi. Poskytuje jim také služby luxusního concierge: obchod s vínem a lihovinami, luxusními čaji a exotickým kořením, vyřizování zavazadel, bankovní služby...

1870's

NEUVĚŘITELNÁ RODINNÁ SÁGA

V roce 1886 je Johnovu synovi Walteru Taylorovi pouhých 23 let, když se oficiálně stává partnerem svého otce. Je zodpovědný především za správu nemovitostí a personální záležitosti. V těchto oblastech vyniká a za svůj úspěch z velké části vděčí svému postavení "místního chlapce", který od dětství hovoří provensálštinou a dialektem dělníků a řemeslníků v regionu. O několik let později to bude jeho syn Jack a poté jeho vnučka Jacqueline, kteří budou pokračovat v dobrodružství započatém jeho otcem. Tento příběh dědictví se opakuje v příbězích mnoha rodin, které agentura provází napříč generacemi.

1886

KRÁLOVSKÁ POCTA

John Taylor si vždy udržoval silný vztah ke svému rodnému Spojenému království. Jako přední osobnost britské komunity na Riviéře působil od roku 1884 jako vicekonzul britského konzulátu Jejího Veličenstva a vedle svých realitních aktivit spravoval místní konzulární záležitosti. V roce 1909, kdy se dožívá 75 let, mu země jeho původu vzdává vzácnou poctu: Král Eduard II. mu uděluje vyznamenání člena Královského řádu královny Viktorie. Tímto uznáním klíčové role, kterou sehrál ve francouzsko-britských vztazích, nabízí král mladému zahradníkovi, který se stal podnikatelem v oblasti nemovitostí, konec hodný nejlepších anglických románů.

1909

OTEVŘÍT DVEŘE VÁLEČNÝM HRDINŮM

Během první světové války jsou všichni zaměstnanci canneské agentury povoláni do armády. John Taylor a jeho syn Walter stojí ve svých osmdesáti a padesáti letech sami v čele agentury, odhodláni chránit zájmy svých klientů v těchto temných časech. Podél pobřeží se otevírají nemocnice a zotavovny a mnoho majitelů vil dává své nemovitosti k dispozici zraněným vojákům, kteří se vrátili ze zákopů. Manželé Taylorovi jsou vždy loajální a postarají se o všechny formality. Když Walter v roce 1918 na následky nemoci umírá, ujímá se vedení jeho syn Jack. Na úsvitu dvacátých let je to právě on, kdo řídí rodinný podnik v této nové éře.

1914

LÁSKA NA PRVNÍ POHLED VE VILE VALETTA

Když se v roce 1922 koná v Cannes velká mírová konference, je Jack Taylor pověřen sirem Albertem Sternem, organizátorem akce, aby našel ubytování pro britské politické hodnostáře. Sir Albert Stern požaduje pro velmi náročného ministerského předsedu Lloyda George pouze honosnou vilu Valetta... přestože je absolutně nedostupná k pronájmu. Jack však tuto vilu velmi dobře zná, protože ji před několika lety prodal rodině Orr Lewis, jejím současným majitelům. Dokáže tedy nemožné: s využitím veškerého svého smyslu pro diplomacii přesvědčí lady Orr Lewisovou, aby se nemovitosti na několik dní vzdala. Nevědomky tak prokáže talent pro dohazování: Sir Albert Stern a lady Orr Lewisová se do sebe bláznivě zamilují a po nějaké době se vezmou - samozřejmě v Cannes.

1922

V DISKRÉTNÍCH SLUŽBÁCH JEJICH VELIČENSTEV

V roce 1930 vystupují z elegantního člunu v přístavu Cannes dva britští princové Edward a George. Na programu nemají žádné recepce ani oficiální ceremoniály: jejich Veličenstva cestují za zábavou, zcela inkognito. Na molu je vedle starosty Cannes vítá Jack Taylor, který převzal funkci vicekonzula, kterou před ním zastával jeho dědeček John. Po celou dobu pobytu princů Jack prokazuje smysl pro diskrétnost, který agentura pěstuje od svého vzniku a snaží se zachovat status inkognito těchto významných osobností. Svůj pověstný smysl pro službu projevuje až do samého konce a princové mu vyjádří vděčnost za všechno... včetně jeho hry ve squashi.

1930

NOVÁ ÉRA NA RIVIÉŘE

Během druhé světové války se agentura opět snažila chránit zájmy svých klientů. Dbala na to, aby nemovitosti britských a amerických občanů zůstaly v dobrém stavu a aby jejich zaměstnanci dostali zaplaceno. Některá sídla se však stala také dějištěm významných historických událostí, jako například vila Sous le Vent v Cap d'Antibes, která hostila generály Pattona a Eisenhowera. Návštěvníci zde ještě dlouho mohli vidět postel, která byla rozřezána a poté rozšířena o dřevěné díly, aby se na ni vešla vysoká postava dalšího generála - tentokrát de Gaulla. Na konci války je však agentura připravena začít novou kapitolu: do jejího vedení zavane svěží vánek mládí s příchodem Jacqueline Montaguové, dcery Jacka a pravnučky Johna, která se vrací z Londýna.

1945

HLEDÁNÍ SKRYTÝCH KLENOTŮ

V 50. letech 20. století zaklepe na dveře agentury Nubar Gulbenkian, slavný obchodní magnát a arménsko-britská společenská smetánka. Unaven hotelovým životem - v létě pobývá v Hôtel du Cap a v zimě v Carltonu - chce investovat do vily. Dva roky tým Johna Taylora neúnavně pracuje na tom, aby mu našel skrytý klenot: celkem si prohlédne ne méně než sedmdesát pět vil, aniž by se mohl rozhodnout. Nakonec jeho žena Marie vsadí na "obyčejnou" provensálskou usedlost, zasazenou do zázemí Cannes: velkolepou Domaine des Colles. V dopise plném sebeironického humoru a vděčnosti Nubar Gulbenkian děkuje agentuře za trpělivost a pochopení pro tak "obtížné a nerozhodné" klienty.

1950

OTEVÍRÁME DVEŘE MÝTU

Na počátku 60. let 20. století se v malém rybářském přístavu pár kilometrů od Cannes rozhostí houpavý ruch. Díky Brigitte Bardotové, kterou natočil Roger Vadim, se Saint-Tropez dostává do centra pozornosti a stává se ikonou Nouvelle Vague i vyhledávanou dovolenkovou destinací. Vždy po boku svých klientů na jejich cestách po Riviéře otevírá John Taylor v roce 1961 svou místní agenturu naproti radnici, jen pár kroků od přístavu. Od té doby prodává a pronajímá nemovitosti, které se díky půvabným fotografiím v tisku staly stejně slavnými jako jejich obyvatelé - od vily Petite Ourse nebo vily Eden Cubique až po ikonický zámek Saint-Tropez.

1961

VILA, TALÍŘ ŠPAGET A CHAPLIN...

Elizabeth Taylorová a Richard Burton, Rex Harrison, Vanessa Redgraveová, Brigitte Bardotová, Martine Carol, David Niven, Peter Ustinov, Jack Warner, Johnny Hallyday, Charles Aznavour... V 70. letech přivítaly agentury Johna Taylora mnoho celebrit. Některé hvězdy se staly věrnými klienty. To byl případ Henryho Fondy a jeho slavné dcery Jane, kteří si pravidelně pronajímali vilu na pobřeží, nebo Gregoryho Pecka, pro kterého agentura uskutečnila několik prodejů a odprodejů. Jiné se nikdy nedostaly dál než k prohlídkám, ale přesto po sobě zanechaly nesmazatelnou vzpomínku. Například Charlie Chaplin jednou navštívil úžasnou nemovitost se soukromou pláží v Ramatuelle ve společnosti Jacqueline Montagu, šéfky agentury. V době oběda spontánně ztvárnil nezapomenutelnou scénu se špagetami ze svého posledního filmu Král v New Yorku a zanechal Jacqueline navždy hvězdné oči.

1970

VILA LEOPOLDA JAKO VE FILMU

V roce 1985 John Taylor již počtvrté řídí prodej vily Léopolda, legendárního paláce navrženého americkým architektem Ogdenem Codmanem, se zahradou ve florentském stylu a úchvatným výhledem na záliv Villefranche. V roce 1949 jej získal velmi mladý Gianni Agnelli, budoucí šéf impéria Fiat. O deset let později jej opět prodal. Autogramiáda se konala v jiné vile na Cap Ferrat. Když však nastal čas, všichni museli čekat: miliardář nebyl k nalezení. Až najednou se v dálce z jachty vynořila postava a plavala ke břehu. Silueta vylezla na skály a spěchala po mramorových schodech vily... Promočená, v módních plavkách: Gianni Agnelli dorazil. Předstíral, že je všechno úplně normální, popadl pero a podepsal papíry. Scéna jako z filmu.

1985

125 LET ÚSPĚCHŮ NA RIVIÉŘE

Na úsvitu devadesátých let minulého století slaví dům Johna Taylora 125. výročí svého založení ve velkém stylu. V době, kdy světem zmítal obnovený optimismus a zároveň padala železná opona, zintenzivnil se prodej pěti agentur na Azurovém pobřeží více než kdy jindy: Cannes, La Colle-Sur-Loup, Saint-Tropez, Monte-Carlo a Saint-Jean-Cap-Ferrat. Více než 300 hostů oslavilo tento rostoucí úspěch a 125 let historie v hotelu Carlton v Cannes. K vnučce Johna Taylora Jacqueline Montagu a jejímu manželovi Georgovi se připojuje více než klientů, skutečná rodina.

1990

DOMA VE SVĚTĚ

Na začátku nového tisíciletí, v době, kdy se trh s nemovitostmi hluboce proměnil vlivem globalizace a nástupu nových technologií, John Taylor cítí, že je čas prozkoumat nové obzory. Díky své silné místní přítomnosti na Riviéře a trvalým vztahům se stále kosmopolitnější klientelou se dům vydává na cestu za dobytím světa, připraven usadit se v nových místech bydliště a trávení volného času svých klientů, a to ve všech zeměpisných šířkách. Již v roce 2007 se otevírají první agentury v Paříži, Miláně, Ženevě, Moskvě, Dauhá, Megève a Gstaadu, což znamená začátek mnoha nových kapitol v nyní již mezinárodním příběhu.

2000's

NOVÝ DOMOV PRO JOHNA TAYLORA

V roce 2017 se pod vedením Nicolase Orlowského, zakladatele společnosti Artcurial, připojuje John Taylor ke skupině Artcurial, jejímž referenčním akcionářem je rodina Dassaultů. Své místo přirozeně nachází po boku prestižních aukčních domů Artcurial a Arqana, které se specializují na prodej výjimečného zboží, včetně uměleckých děl ze všech období, ušlechtilých šperků, designového nábytku, historických automobilů, kvalitních vín a dostihových koní. Díky této spolupráci nyní kosmopolitní a náročná klientela Johna Taylora využívá komplexní služby v souladu s tím, čeho chtěl na konci 19. století dosáhnout sám John Taylor.

2010's

160 LET SPOLEČNÝCH REALITNÍCH PŘÍBĚHŮ

Již od roku 1864 hrdě otevíráme dveře domů, které jsou symbolem trvalých pout, jež udržujeme napříč generacemi. Již 160 let přinášíme z francouzské Riviéry do celého světa náš jedinečný smysl pro služby a zachováváme si přitom stejné hodnoty. Kromě realitních transakcí jsme stáli po boku vašich rodin, když jste zavírali dveře minulých kapitol a otevírali nové, vstříc novým možnostem. Tyto příběhy se staly naší historií natolik, že oslava našeho 160. výročí může být pouze oslavou vás.

2024